Gdzie stosowany jest wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy znajdziesz na telmor.pl.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do przetwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak wskazuje sama nazwa kluczowym zadaniem jakie spełnia jest potęgowanie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy na jakiej zasadzie funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – wzmacnianie mocy sygnału TV

Na rynku uzyskamy mnóstwo aparatów, których rolą jest spotęgowanie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Zakładane są w rejonach, na których zupełnie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał np. w górach, garażach podziemnych, jak również w gęsto uzbrojonych budynkach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają też na zdalne rozprzestrzenianie sygnałów TV. Ich pokrywa sprawia, że mogą być zlokalizowane na antenie zewnętrznej – są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – kilka oddzielnych wejść

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy ma kilka oddzielnych wejść – na przykład UHF lub w technologii SAW. Moduły mogą być wyposażone w technologię niwelującą nieprawidłowości pochodzące z internetu mobilnego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada też trzy lub cztery specjalistyczne filtry kanałowe – działające z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami biernymi. Urządzenia te mają niezależne zasilacze, a także sygnalizatory LED.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]