Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Szukasz lampworków? Zobacz tutaj

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny rodzaj paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Niegdyś były robione na własną rękę – szkło topiono za pomocą zmienionej lampy naftowej, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie również możemy zrobić je samodzielnie, jednak bardziej trafionym pomysłem okaże się z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do jakich strojów szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś całkowicie wystarczy gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, które w wyniku działania płomienia rozgrzewa się, zaś to umożliwia nadanie mu dowolnych kształtów. Paski gorącego szkła nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy koralik ma otwór dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do wyrobu broszek lub naszyjników.

Lampworki – do czego nosić?

Barwne lampworki doskonale pasują do normalnych strojów. Najlepiej łączą się z koszulkami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi bluzami oraz coraz chętniej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, że będą atrakcyjnie prezentowały się tylko przy takich strojach – to wyłącznie sprawa pomysłowości.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]