Biżuteria z topazami – co wybrać?

Potrzebujesz topazów? Zobacz tu

Topaz jest jednym z najtwardszych minerałów na świecie, dzięki czemu jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy ściernych. Poza tym jest też wymieniany wśród najpiękniejszych kamieni, a jego właściwości od dawna są cenione przez jubilerów oraz ich klientów. Może przybierać rozmaite kolory – od bieli, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez złotników bywa najczęściej obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych walorów estetycznych.

Kolczyki i pozostała biżuteria z topazami

Barwa topazu sprawia, iż jest on stosowany zwłaszcza do wyrobu biżuterii ze srebra – doskonale łączy się z owym metalem. Warto przy tym zaznaczyć, że w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są także wersje złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki oraz wisiorki, jednak złotnicy wytwarzają również inne ozdoby. Komplet złotych kolczyków z topazami to często koszt około 1000 PLN, natomiast na srebrne wydamy czasem sześciokrotnie niższą kwotę.

Biżuteria z topazami – kup w e-sklepie

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. Chcąc znaleźć wersje szczególnie odpowiadające danym upodobaniom należy zatem udać się do paru sklepów – zaś to wymaga sporo czasu. Aby tego się ustrzec, powinniśmy postawić na kupno online. Jest to rozwiązanie znacznie łatwiejsze, a poza tym wchodząc do internetu możemy również wyszukać kolczyki czy wisiorki w niższych cenach.