Duży wybór wisiorków srebrnych

Znajdź srebrne wisiorki na http://bit.ly/2ewMf83

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebra bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować pudełka wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wodą i słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki paru przedmiotów, musimy przed tym owinąć je delikatną tkaniną lub wrzucić do plastikowego worka.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii powinniśmy użyć letniej wody z solą, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.