Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Znajdź pierścionki zaręczynowe Kraków

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Przedtem jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwana przez większość kobiet chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Danie kobiecie w prezencie pierścienia to niezmiernie stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od owego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła prowadząca prosto do serca. Ogólnie przypuszcza się, iż rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Pierwotnie wytwarzano je z łodyg konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężowie pragnęli ogłosić swoją bezgraniczna ufność do wybranki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, tymczasem surowce te faktycznie szeroko stosuje się do ich tworzenia dopiero od kilku stuleci, natomiast znaczący przyrost ich popularności można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek z pokaźnym brylantem, jednakże potencjał swobodnego dobierania przeróżnych metali i kamieni jest olbrzymi. Nie licząc diamentów stosuje się rubin, szmaragd czy szafir. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, jak również drewno, niemniej jednak wciąż na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przekonanie, iż mężczyzna winien wydać na niego minimum dwie miesięczne pensje. Cena pierścionka zależna jest od wielu czynników: wykorzystanego kamienia, wzoru, ilości karatów czy materiału, dlatego każdy odszuka śliczny, nietuzinkowy pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania i miłości, wobec tego jego cena ma drugoplanowe znaczenie. Istotne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Nasze dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]