Kolczyki kwiatuszki – na co dzień i na oficjalne okazje

Jeśli chcesz nabyć kolczyki kwiatki, powinieneś odwiedzić tę stronę

Od stuleci jednym z głównych motywów, z którego złotnicy czerpią pomysły, są kwiaty oraz ogółem przyroda. Przyczyn tego jest wiele. Wśród najważniejszych przytoczyć trzeba ewidentnie ogromną różnorodność tego rodzaju wzorów, która powoduje, że błyskotki z kwiatami mogą być zakładane zarówno przez dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety. Nie możemy nie wspomnieć także o interesującym wyglądzie, którym często cechują się kolczyki kwiatki oraz pozostała biżuteria na bazie wzorów florystycznych – albowiem ona bardzo dobrze pasuje zarówno do stylizacji noszonych na co dzień, jak i gustownych, wieczorowych kreacji. Jak więc wybierać kolczyki kwiatki, by wspaniale wyglądać?

Kolczyki kwiatki – wzbogacone drogimi kamieniami albo emaliowane

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę porywającym dopełnieniem każdej kreacji – nieraz stają się wręcz najbardziej wyrazistym jej dodatkiem. By tak jednakże było, muszą być odpowiednio dopasowane do konkretnej stylizacji. Gdy mówimy o strojach wieczorowych lub tych przeznaczonych na formalne spotkania, najodpowiedniejszym wyborem do nich będą naturalnie kolczyki kwiatki wzbogacone kamieniami szlachetnymi albo kryształkami Swarovskiego. Przy mniej formalnych, codziennych stylizacjach lepiej natomiast będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy również uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi zwykle zakłada się na sztyfty. Oddzielną kategorię stanowią kolczyki tworzone z dotychczas rzadko stosowanych przez jubilerów surowców, jak na przykład ceramika, drewno czy żywica epoksydowa.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Pozostałe wzory oparte na sylwetce roślin

Pozostając wciąż w tematyce kolczyków kwiatuszków, wypada napomknąć o tym, iż kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który zdobył uznanie jubilerów. Ogromną popularnością cieszą się również wzory bazowane na sylwetce pnączy oraz liści. Nieco rzadziej występują – chociaż możemy znaleźć je w sklepach – to kolczyki z motywami całych roślinnych sylwetek lub owoców.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]