Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Topaz mistyczny zamówisz na www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka może się wydać, że to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu dużej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień przybiera purpurowy odcień, błękitny z kolei jest wynikiem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak już napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go zatem do produkcji naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich strojów – doskonale wygląda także w pracy. Istotna okazuje się również mnogość barw, sprawiająca, że prościej można wybrać biżuterię do konkretnego stroju.