Jeśli chcesz nabyć ametysty, koniecznie sprawdź https://www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Australii i Kenii. Ze względu na oryginalną purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własną opinię.