filtr minipleat

O przemysłowych oraz uniwersalnych filtrach powietrza

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać kolejne komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i stąd też bezustannie poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie ważne (np. w obiektach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły zawieszone oraz spaliny

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i wykorzystywane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych zakładanych w obiektach użyteczności publicznej, budynkach mieszkalnych czy biurach doskonale zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich problemem także takie zanieczyszczenia, jak włókna, dym tytoniowy czy pyłki roślin. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale także na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej wyróżniającą się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtracyjny ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a solidna konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są tam, gdzie muszą być zachowane wyśrubowane normy czystości powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących żywność.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasze dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46