Proste ćwiczenia twarzy i szyi

Każdego miesiąca poświęcamy kilkanaście godzin na ćwiczenia, pracując ciężko nad smukłymi biodrami, ramionami, udami i starając się zlikwidować fałdki z brzuszka. W dążeniu za świetną sylwetką zapominamy o bardzo ważnej część ciała, która wszak mówi o nas najwięcej, gdyż nie skrywamy jej na co dzień pod warstwą ubrań. Tak, chodzi nam o twarz, o którą można zadbać nie tylko dzięki zabiegom kosmetycznym. Przedstawiamy kilka prostych ćwiczeń, które sprawią, że będzie ona zrelaksowana, smukła i bardziej jędrna.

Ogólna rozgrzewka – szybkie ćwiczenia mięśni twarzy

Tak jak rano warto rozciągnąć mięśnie kończyn i grzbietu, podobnie powinniśmy rozruszać twarz. Możesz zacząć od szyi – kilka razy powoli odchyl głowę w tył, następnie w przód, tak by spróbować dotknąć podbródkiem podstawy szyi. Podobnie kilkukrotnie odchyl głowę w lewo oraz w prawo i wykonaj też kilka ruchów okrężnych (w obu kierunkach).

Mięśnie szyi już rozgrzane, możesz więc przystąpić do ćwiczeń mięśni ust. Ustaw je w pozycji jaką przyjęłyby, gdyby przesadnie głośno próbować wypowiedzieć różne samogłoski. Zauważ, że gdy wypowiadasz poszczególne samogłoski, każda z nich powoduje napięcie innych mięśni policzków i ust. Utrzymaj usta w każdej z pozycji 5-10 sekund. Powtórz ćwiczenie kilka razy.
Ćwiczenia mięśni twarzy

Teraz zrób ćwiczenie na okolice brwi i czoła. Unieś brwi wysoko, tak by wyrażały mocne zdziwienie. Wytrzymaj kilka sekund, a następnie ściśnij brwi, by tym razem pokazać złość. Ważne, by poczuć napięcie mięśni czoła. Teraz rozluźnij mięśnie, odczekaj kilkanaście sekund i powtórz ćwiczenie ponownie. Po kilku powtórzeniach wymasuj delikatnie opuszkami palców czoło tuż nad brwiami.

Ćwiczenie mięśnia szerokiego szyi

Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie na regularne ćwiczenie mięśnia szerokiego szyi, aby zapobiec powstaniu podwójnego podbródka.

Usiądź wygodnie i wyprostuj plecy, a następnie odchyl głowę tak by patrzeć w kierunku nieba. Mając zamknięte usta naciskaj językiem na podniebienie. W czasie ćwiczenia daje się odczuć napięcie mięśnia szerokiego szyi. Postaraj się wytrzymać w tej pozycji około 30 sekund, a następnie ułóż język w normalnej pozycji i opuść podbródek.

Ćwiczenie wykonaj kilka razy, stosując kikunastosekundowe przerwy między kolejnymi powtórzeniami.

Ćwiczenie na złagodzenie napięcia mięśni twarzy i szyi

Ćwiczenie wzmacnia te mięśnie i poprawia też krążenie krwi w ich okolicach.

Weź głęboki wdech, zamknij szczelnie usta i nadymaj silnie policzki. Twarz powinna wyglądać jak u trębacza, który stara się wydać głośną i bardzo długą nutę. Skóra policzków może zacząć mrowieć, ale wytrzymaj jak najdłużej. Wypuść powoli powietrze przez nos. Powtórz ćwiczenie co najmniej 5 razy.

Ćwiczenie “wiewiórka”, zwane też “rybką”

To proste ćwiczenie na wyszczuplenie twarzy.

Odchyl głowę w tył, podbródek wysuń do przodu. Wciągnij jak najmocniej policzki, tak aby w kącikach ust utworzyły się zapadnięte dołeczki. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund, rozluźnij twarz i powtórz kilka razy.

Pro-tip – od czasu do czasu żuj gumę!

Kiedy nie możemy umyć zębów po posiłku na mieście lub w pracy, rozwiązaniem jest żucie gumy przez kilka minut, co pozwala na odświeżenie oddechu i oczyszczenie szczelin zębów z resztek jedzenia. Ale żucie gumy to także świetny sposób na dostarczenie naszej twarzy dodatkowych ćwiczeń.
Żucie gumy jako ćwiczenie mięśni twarzy

Delikatne ruchy żuchwy pozwolą dłużej zachować sprawność mięśni twarzy, a także ujędrniają skórę policzków. Oczywiście, raczej sugerujemy żucie gumy okazjonalnie, nie w miejscach publicznych i w obecności osób postronnych, które mogłyby uznać takie zachowanie za lekceważące. Można też wykonać żucie gumy “na sucho”, czyli naśladować przez kilkanaście sekund podobne ruchy żuchwy podczas porannych ćwiczeń twarzy.

Źródło tekstu: https://revelare.pl/uroda/proste-cwiczenia-twarzy-i-szyi/