Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowatorskich maszyn oraz urządzeń. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować z własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać kredyt obrotowy.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty albo zawierają nierentowne dla klienta zapisy, zatem nie odradzamy tę drogę pozyskania finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się wyjątkowo dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt ten można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt idealnie dopasowany do wymagań oraz potrzeb naszej firmy. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.