Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Dowiedz się więcej o tym, co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia organizację dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się ta opcja?

Funkcja usługi mass collect jest generalnie niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna grupa klientów, a więc na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych oraz wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie przydzielenie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni przelew (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew bądź przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a przy tym na eliminację ewentualnych omyłek, jakie mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Dlaczego opłaca się skorzystać z mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie dostępne w większości banków (posiadają ją m.in. PM Bank i mBank) wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc obsługuje mniej niż stu faktur. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje wzrostem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]