Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Zaprzestań bezowocnych poszukiwań! Kantor internetowy znajdziesz na https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskim banku albo w kantorze – te ostatnie nadal spotkać można hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w szybko zmieniającym się świecie, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego też pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze bieżący kurs wymiany

Operacja w kantorze internetowym jest równie nieskomplikowana jak kupno waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniego dnia. Następnym i niezwykle znaczącym atutem kantorów online są niższe spready aniżeli te oferowane przez kantory stacjonarne oraz instytucje bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą również kilka specjalnych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) bądź w określonym przez użytkownika dniu.

Cenisz sobie autonomię w zarządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich doceniających komfort i znaczną swobodę w rozporządzaniu własnymi pieniędzmi. Korzystają z nich także osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski oraz osoby spłacające zobowiązania wzięte w walucie obcej. Jednak zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.