
Złoto inwestycyjne – sprzedaż złota w sztabkach i monetach
Chcesz zamówić uncję złota? Sprawdź https://bit.ly/3e9P9R6.
Sporo martwimy się o emeryturę i o zabezpieczenie się na tzw. “czarną godzinę”. Dlatego przeważnie staramy się choć raz na rok odkładać niewykorzystane środki finansowe na koncie czy też na lokacie w banku. Ostatnio jednakże ten sposób jest coraz mniej rentowny – słabe oprocentowanie lokat i postępująca inflacja powodują, że oszczędności nie przynoszą profitu, a w zasadzie to z upływem czasu ich siła nabywcza spada. Nie dziwi zatem, że wzrasta zainteresowanie innymi formami inwestycji, w tym także zakupem złota lokacyjnego.
Jak polskie akty prawne definiują jako złoto lokacyjne?
Inwestycja w metale szlachetne polega na nabyciu ich wówczas, gdy ich wartość na rynku jest niska i ich sprzedaży, gdy ta wartość zacznie wzrastać. Ale należy mieć na uwadze, iż nie każdy złoty wyrób jest traktowany jako złoto lokacyjne, toteż np. zbieranie złotej biżuterii nie można nazwać lokatą w złocie. Prawodawstwo naszego kraju, a w szczególności ustawa o podatku od towarów i usług, klarownie określa co można nazywać złotem inwestycyjnym. Według aktualnej ustawy jest to głównie złoto próby nie mniejszej niż 0.995 w płytkach albo sztabkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą spełnić inne wymagania, aby zostały nazwane za złoto lokacyjne. Muszą mieć próbę nie mniejszą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co najistotniejsze – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w państwie, które je wybiło. Monet lokacyjnych nie uznaje się jako egzemplarze kolekcjonerskie, więc nie są numizmatami. Akty prawne określają jeszcze jedną kategorię złota lokacyjnego, czyli złoto pod postacią papierów wartościowych.
Zamówienie złota lokacyjnego możliwe jest też online
W asortymencie krajowych dostawców złota lokacyjnego bez trudu znaleźć można złote sztabki, jak i popularne monety bulionowe z np. RPA czy Wielkiej Brytanii. Zakupy można dokonywać także online i nie jest to propozycja tylko dla zamożnych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie bardzo szeroką ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/10, 1/4 czy 1/2 uncji, jak i złota w sztabkach o wadze 5, 2, i 1 g. Nabyć można także złoto w tak zwanych „combibarach”, które pozwalają na odseparowanie z nich, a później zbycie indywidualnych płytek złota.
Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]