Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Więcej na temat digital painting kurs na https://digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci oraz świata przedstawionego stosują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie. Wiedząc o tym duży odsetek młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie stara się poznać najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Jakie programy do malarstwa komputerowego wykorzystują obecnie twórcy

Jest mnóstwo programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo że powstał jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka stał się głównym softwarem artystów i game devów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak między innymi Krita, ArtRage czy Affinity Photo, w których dzięki użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane gwaszem, farbami olejnymi bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Malarstwo komputerowe – szkolenie pod okiem instruktora

W zasadzie uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze próby można podjąć samemu, lecz by stosownie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać najpopularniejsze triki stosowania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, wypada zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania programu. Istotne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem szkolenia.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]