Aparaty do ultradźwięków – typu i zastosowanie

Szukasz aparatów do ultradźwięków? Sprawdź https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, łagodzenia bólu oraz redukowania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie stu lat, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, stawów, blizn czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku bądź przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie doskonałym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]