Badania psychologiczne operatorów

Zamów badania operatorów Kęty.

Są niezbędne do tego, by stwierdzić, czy dana osoba jest wstanie podjąć pracę jako kierowca wózka lub innej maszyny. Choć część kandydatów się ich boi, kiedy nie mamy schorzeń psychicznych, ich przejście nie może sprawić nam jakichkolwiek kłopotów. Jak jednak wyglądają badania operatorów urządzeń? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Początkowy etap badania operatorów

W początkowej części testu przyszły operator wypełnia przygotowany przez specjalistę formularz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące działania w różnych, niekiedy trudnych przypadkach. Po przeczytaniu ankiety kandydataubiegającego się o uprawnienia, prowadzący będzie w stanie stwierdzić, jak sprawnie reaguje na stres oraz ocenić jego inteligencję lub zdolności interpersonalne. Treść kwestionariuszy zależy od zawodu kandydata. Pierwszy etap badania operatorów często powoduje ogromny stres, ale jej zaliczenie rzadko okazuje się problemem.

Badania operatorów – przyrządy

Kolejny etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem odpowiednio skonstruowanych urządzeń. Poszczególne zadania sprawdzają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie wyborów w trudnych przypadkach. Powinniśmy pamiętać, że niekiedy ten etap badań może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy badany w wywiadzie przyzna się do nie najlepszego samopoczucia albo badanie udowodni, że przed wizytą w przychodni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może zostać wtedy odłożone na inny termin albo – gdy powodem jest spożycie alkoholu – także odwołane.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]