Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu – oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie rześkości wywołują jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią przykre zapachy oraz korzystnie oddziałują na nasze zdrowie i środowisko.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja zachodzi w wyniku oddziaływania silnego pola magnetycznego, wydzielania się ogromnej ilości ciepła lub wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak drukarki, laptopy czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają zatrzymać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy niebezpieczne bakterie i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie chronicznego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w instytucjach publicznych, przychodniach medycznych, biurach czy placówkach oświaty, a więc wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.