Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska UK - znajdź specjalistę, który Ci pomoże.

Każde małżeństwo może popaść w różnorodne problemy. Całe szczęście dzisiaj można się z nimi uporać naprawdę skutecznie. Idealnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę posiadającego niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – kiedy może pomóc?

Do psychoterapeuty przychodzą pary zmagające się z przeróżnymi trudnościami. Fachowiec pomaga pokonać kryzysy powiązane z niewiernością jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w przypadku nałogów, chociaż w takich sytuacjach nierzadko konieczne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie problemów zdrowotnych partnerów lub ich dzieci. Jest nieoceniony w sytuacji, kiedy między partnerami dochodzi do konfliktów, których nie potrafią rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać trudności oraz zacieśnić partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku temu ich małżeństwo rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale również dawanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich trudności. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską posiada wiedzę niezbędną do tego, aby skutecznie pokonywać problemy w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że obecnie bez większych problemów można wyszukać polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia pracę nad problemem i podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Również na emigracji opłaca się zawalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi trudnościami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a na skutek niej partnerstwo może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Nasze dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339