Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Skieruj się na voigtklinikaoka.pl, aby otrzymać informacje dotyczące leczenia zwyrodnienia plamki żółtej.

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to schorzenie wzroku, które rozwija się u ludzi w starszym wieku i kategorycznie redukuje jakość widzenia. W dzisiejszych czasach kliniki okulistyczne oferują innowacyjne sposoby korekty wzroku tej przypadłości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia komfortu życia.

Kto najczęściej cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej?

Plamka żółta to część siatkówki oka cechująca się najwyższym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. AMD jest chorobą, która objawia się zaburzeniem obrazu oraz pogorszeniem ostrości wzroku. Odróżniamy postać mokrą oraz suchą tej choroby. Starcze zwyrodnienie plamki żółtej dotyka najczęściej osoby, które przekroczyły 50. rok życia, ale etiologia wady nie została jeszcze w pełni zidentyfikowana. Przypuszcza się jednak, że powodem zwyrodnienia plamki żółtej może być niewłaściwy tryb życia – przykładowo długotrwała ekspozycja na światło UV, nadwaga lub palenie tytoniu. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne, a także odrębne schorzenia współistniejące, np. cukrzyca lub hipertensja. Nowoczesna medycyna opracowała jednak techniki, które skutecznie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD przeprowadza się z wykorzystaniem specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na suchą postać zwyrodnienia.

Zabieg 2RT – czy jest niebezpieczny?

Specjalistyczny laser 2RT oddziałuje na zmienione komórki oka i przy tym nie narusza receptorów siatkówki. Terapia ta jest bezpieczna a więc może być przeprowadzana u wielu grup chorych narażonych na wadę albo całkowitą utratę wzroku. Technika laserowa powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe oraz stymuluje komórki do regeneracji. Zabieg 2RT polepsza metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne. Zanim rozpocznie się zabieg gałkę oczną znieczula się miejscowo, a sam zabieg 2RT trwa zaledwie kilka minut.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]