Presbiopia czyli starczowzroczność – przyczyny i leczenie

Potrzebujesz wiadomości o korekcji starczowzroczności? Dobrze trafiłeś!

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z często występujących procesów powiązanych bezpośrednio ze zbliżaniem się do wieku starczego. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co w gruncie rzeczy przeszkadza w rozwiązywaniu krzyżówek, czytaniu gazet, użyciu telefonu komórkowego i laptopa, a także realizowaniu szeregu innych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją osłabienia zdolności akomodacji oka lub jej pełnej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednak powoduje to trudności. Soczewki do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, a modele progresywne z reguły nie są tanie. Doskonałym wyjściem może być wobec tego wyeliminowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Korekcja starczowzroczności – wykonuj bez przeszkód codzienne aktywności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się szeregu przeszkód przy podejmowaniu się codziennych, najłatwiejszych czynności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (wypada zaakcentować, iż w niektórych przypadkach pierwsze objawy starczowzroczności manifestują się zaraz po czterdziestym roku życia) mają problemy z pisaniem bądź korzystaniem z laptopa, jak również dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia przeczytanie etykiety artykułu) czy podróżami komunikacją publiczną (problemy ze sprawdzeniem planów jazdy). Oprócz tego, w przeciwieństwie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez zdolność wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów okazuje się dla chorego niewygodne. Trzeba również pamiętać, iż wada ta się cały czas pogłębia, a każde kolejne dwa lata przynoszą zwykle pogorszenie widzenia o około 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – jakie zabiegi są możliwe?

Oprócz korekty przy użyciu okularów, dostępne jest również leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę korzystania z okularów. Metody jak np. PRESBYMAX® są także drogą ku temu, żeby w czasie pojedynczego zabiegu całkowicie uwolnić się od wady w obu oczach.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]