Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze domowe środki wybielające są skuteczne. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Mycie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (lakiery, soda oczyszczona, żele), nie gwarantują długotrwałych efektów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna ma szereg narzędzi, które przywracają zębom śnieżnobiały blask. Jakie zabiegi są teraz najchętniej wybierane? Lekarze szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje znakomite rezultaty już po trzech zabiegach. Zabieg nie boli i jest całkowicie bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności przy pomocy specjalnego wzornika ustala się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest także dobre dobranie odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście tonów, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Znakomite efekty zapewnia także wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.