Gdzie wybrać się na skitury?

Nie zwlekaj! Sprawdź świetną ofertę skitur w rozsądnej cenie.

Większa część turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj jedynie po to, aby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w góralskiej chacie z drewna i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają doznawać ich czaru w trakcie stosunkowo wyczerpujących, jednak ogromnie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich butów i nart.

Gdzie wybierają się entuzjaści skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie doskonale poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, która trasa okaże się dopasowana do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na poradę organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]