Usługi SEO – kto wypromuje stronę w sieci?

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak fantastycznej oferty kampanii SEO!

Przedsiębiorstwa i administratorzy portali internetowych, którzy marzą o tym, by pojawiać się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce, są w stanie to uzyskać na co najmniej kilka sposobów. Pierwszy, którego nie rekomenduje się, to podjęcie działań samodzielnie. Nie mając doświadczenia w tematyce SEO i nie obserwując codziennie doniesień o zmianach w algorytmie Google, trudno postępować rzetelnie i – kluczowe – skutecznie. Drugi sposób to utworzenie etatu dla biegłego SEOwca, jednak nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić z uwagi na koszty. Trzeci sposób to podjęcie współpracy z agencją SEO. Wydatki wydzielone na zadania agencji SEO można dostosować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Plusem zlecania działań agencji SEO jest to, że oprócz specjalistów od SEO w pracują tam także eksperci od programowania, copywritingu, grafiki i kampanii Google Ads, którzy służą rzeczową pomocą w tych kwestiach.

Po czym rozpoznać doświadczoną agencję SEO

Agencji SEO w Polsce jest mnóstwo. Czym kierować się podczas doboru firmy, która podniesie naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Warto wybrać firmę, która działa na rynku od kilkunastu lat. Liczba firm SEO, a również tych kreatywnych czy marketingowych, co roku wzrasta, co nie zawsze niesie za sobą wysoką jakość usług. Współpracując z agencją, która funkcjonuje od minimum dziesięciu lat, można mieć pewność, iż posiada ona spore doświadczenie i może w każdej chwili pochwalić się szerokim portfolio swoich poprzednich prac. Na stronach agencji SEO nierzadko dodawana jest zakładka z opisem tzw. „kejsów”. Przed podpisaniem umowy wypada przeczytać opisy takich przypadków, żeby samemu przekonać się, jakich wyników można się spodziewać po danej agencji, jak również to z jakimi branżami pracowała i z jakimi trudnościami przyszło im się zmierzyć. Odpowiedzialna agencja SEO to taka, której praca jest transparentna: zawiadamia o harmonogramie zadań na najbliższe tygodnie, a także przekazuje raporty ze zrealizowanych działań i ich efekty.

Inna zasadnicza kwestia to personalizacja oferty i dostosowanie zakresu prac do potrzeb działalności prowadzonej przez zleceniodawcę agencji. Jeśli agencja SEO na propozycję współpracy odpisuje w ciągu 30 minut, a oferta sprawia wrażenie sztampowego szablonu, powinien to być sygnał ostrzegawczy. Po otrzymaniu pytania przedstawiciel kompetentnej agencji SEO powinien skontaktować się z zainteresowanym klientem, aby poprosić o dodatkowe dane o firmie, niezbędne do utworzenia dla niej całościowej oferty. Chodzi o dane, których nie da się odszukać samodzielnie online, jak np. informacja o prowadzonych do tej pory działaniach SEO oraz o ważnych dla klienta usługach czy produktach, które pragnie wypromować.

Opłata za rezultaty – czy to właściwa forma rozliczeń z firmą SEO?

Przezornie powinno się podejść do firm SEO, które oferują współpracę z rozliczeniem się za wypracowany efekt. W takim modelu zleceniodawca płaci agencji SEO wówczas, kiedy słowa kluczowe zdobędą wskazane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (np. wejdą do Top3 albo Top10). To wciąż często napotykany rodzaj rozliczeń, aczkolwiek wiąże się ze sporym niebezpieczeństwem – można bowiem osiągnąć błyskawiczny efekt za sprawą naruszania standardów określonych przez Google. Stale aktualizowany algorytm również nie ułatwia spełnienia obietnic składnych zleceniodawcy, więc sumienna firma SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych pozycji. Co do ceny za współpracę z firmą SEO, to rzadko bywa ona stała – zazwyczaj w pierwszych tygodniach po podpisaniu umowy potrzebne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, aby przeprowadzić dogłębny audyt SEO, a następnie wcielać w życie wszystkie przedstawione w nim sugestie. W kolejnych miesiącach współpracy, jak witryna zleceniodawcy jest już zoptymalizowana, koszty prac są znacznie niższe.

Nasze dane:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]