Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Zainteresowany shuttersami w sypialni? Kliknij tu.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednak ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne funkcje

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż rewelacyjnie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, bo to w salonie ludzie spędzają po kilkanaście godzin w ciągu dnia, jak również przyjmują tu gości. W związku z tym należy zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale jednocześnie komfortowy. Dowolność zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do salonu, co pozwala m.in. na pełne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć serial, lub jego lekkie ściemnienie, gdy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Swoboda kontroli wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak też z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Ponadto okiennice typu shutters tworzą efektywną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich utrzymanie jest nadzwyczaj łatwe i trwa zaledwie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się też w pokoju dziecięcym, w kuchni czy w łazience.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]