Antena telewizyjna – co brać pod uwagę podczas kupna

Chcesz kupić antenę naziemną? Wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W przeważającej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się niepotrzebnym gadżetem, należy zainwestować też w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się obecnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się również świetną odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór urządzenia, które planujemy zastosować. Należy pamiętać, że pod uwagę należy brać szereg uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]