
Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!
Dowiedz się więcej o aparacie do drenażu limfatycznego na https://carepump.pl.
Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca masażu, jak i stanu zdrowia pacjenta.
Urządzenie do masażu limfatycznego – stymulacja przepływu chłonki
W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród mankiet uciska kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Jest sporo powodów do wypróbowania masażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia stała się również niezwykle popularna w świecie sportu, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.
Mobilny sprzęt CarePump do drenażu limfatycznego w domu
Mnóstwo opcji wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Teraz osoby raz za razem stosujące tę metodę terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki mobilnym urządzeniom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, więc bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.
Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. stany zapalne bądź zakrzepica, które powinno się wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]