Aranżujesz ogród? Rozważ ustawienie rzeźby ogrodowej

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w przestrzeni miejskiej. W której technice się je sporządza? Kto z reguły zamawia fontanny w formie dekoracyjnej figury oraz rzeźby do ogrodu?

Rzeźby ogrodowe – nieprzeciętna metoda dopełnienia przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz częściej spotykanym sposobem na urozmaicenie prywatnych ogrodów i terenów miejskich. Dzisiaj znacznym zainteresowaniem cieszą się oryginalne rzeźby wytworzone techniką odlewu, których forma jest dostosowana do preferencji zamawiającego, jego zamiłowań, a także wielkości ogrodu. Na znacznych powierzchniach doskonale sprawdzą się większe, masywne figury, które zachwycają swoim dostojnym stylem. W skromniejszych ogrodach zaleca się natomiast ustawianie niedużych rzeźb. Zamawiający wybierają między barokowymi zdobieniami albo wprost na odwrót – postawić na rzeźby o surowej formie. Dobór właściwej figury powinien być uzależniony od charakteru ogrodu i tego, jaki rezultat pragniemy ostatecznie uzyskać. Szerokim zainteresowaniem cieszą się także niecodzienne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie są wspaniałą formą dopełnienia przestrzeni.

Przed siedzibą firmy i hotelem – gdzie eksponować rzeźby ogrodowe?

Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie miłości do sztuki i jest poszukiwana przez podmioty wszelkiego rodzaju. Bardzo dobrze prezentuje się w parkach, gminnych ogrodach, lasach, może też być dekoracją posesji przy muzeum, urzędzie, uniwersytecie, hotelu czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają także klienci indywidualni, którzy pragną stworzyć w swoim ogrodzie niesamowity klimat. Można wybrać minimalistyczną rzeźbę, która uwydatni współczesny charakter ogrodu albo zdecydować się na dzieło stylizowane na zabytkowe. Popularne stają się także okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą imponującym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu chińskim.