Blachy na dach – odporne na korozję i wgniecenia

Kliknij tutaj, aby zamówić blachodachówkę.

Blachy dachowe to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę silne.

Blachodachówki – cechy i atuty

Blacha na dach wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakieru są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od założenia. Żeby jednakże cieszyć się tymi atutami, blachę na dach powinno się nabywać w przetestowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy budowaniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o znacznym nachyleniu.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08