Chcesz odżywiać się zdrowo? Kupuj żywność ekologiczną

Żywność eko zamówisz na https://artmankiszonki.pl/pl/c/Zywnosc-ekologiczna/15.

Od prężnego rozkwitu branży żywieniowej, który trwa od zeszłego stulecia, artykuły spożywane przez nas każdego dnia zaczęto standardowo nasycać różnymi substancjami wydłużającymi ich świeżość. Ale wraz z poszerzającą się świadomością odbiorców odnośnie tego, co jedzą i jak może to wpływać na ich zdrowie, ostatnio coraz chętniej poszukują oni wyrobów wyprodukowanych z ekologicznej żywności.

Eko żywność – z upraw nie stosujących chemicznych pestycydów i nawozów

By dany wyrób trafiający na półki sklepowe w naszym kraju mógł mienić się „eko”, musi sprostać kilku wymogom. Żywność eko oraz artykuły z niej wykonane muszą uzyskać konkretne certyfikaty przyznawane przez wskazane do tego laboratoria. Główną jednakże właściwością spożywczych produktów eko jest to, iż użyte do ich przygotowania warzywa i owoce uprawiano według wszelkich zasad rolnictwa ekologicznego. To znaczy, iż rolnicy nie stosowali syntetycznych środków ochrony roślin ani nawozów mogących mieć niekorzystny wpływ nie tylko na samopoczucie ludzi, ale które też są zagrożeniem dla ekosystemu. Niektóre wszak nawozy powodują zakwaszenie gleby czy zatruwają wody gruntowe, a natryski pół syntetycznymi pestycydami nieraz są przyczyną obumierania pożytecznych pszczół. Z kolei ekologiczna uprawa powoduje, że owoce i warzywa mają niższą zawartość metali ciężkich, azotynów oraz azotanów, a to znaczy, iż mniej tych niezdrowych substancji przeniknie do organizmu ich konsumentów.

Jak powinna być znakowana żywność eko?

Przetwory ekologiczne podlegają nieustannemu nadzorowi w każdej fazie produkcji, w tym też w czasie transportu oraz magazynowania. Co ważne, jeśli artykuł spełnia kryteria, jego producent obok standardowych informacji między innymi o dacie trwałości, masie netto, miejscu pochodzenia ingredientów, możliwych alergenach oraz temperaturze przechowywania, musi także obligatoryjnie wskazać numer identyfikacyjny organu kontrolnego dany artykuł i zamieścić logo produkcji ekologicznej Unii Europejskiej, a więc białe gwiazdy tworzące w kształt liścia. Wypatrując ekologicznych przetworów powinno się zatem czytać starannie etykiety wyrobów, a nabywając je online w sklepie producenta sprawdzić, czy na stronie zamieszczona jest informacja o posiadanych certyfikatach.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]