Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Dalsze informacje o czapsach skórzanych

Według wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie mają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach najczęściej spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się dużo niższą ceną. Są więc polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]