Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Więcej o częściach Citroen

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej pojazdy w Polsce są doceniane ze względu na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz w szczególności za znaczną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Elysse, C7, C8, Jumper, C-Crosser, Xantia, Xsara, Nemo i Saxo. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, więc właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, że prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno napomknąć o płynach, które zużywają się na skutek normalnej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn chłodniczy, olej silnikowy oraz płyn hamulcowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, wymagają również moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak ekonomicznie i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można zamówić za pośrednictwem internetu.

Nasze dane:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]