Czy rękawice na motor są niezbędne kierowcy?

W tym miejscu zaopatrzysz się w rękawice na motor.

Zakup rękawic na motor jest najczęściej najmniejszym wydatkiem na zakupowej liście motocyklisty, jednakże ich odpowiedni dobór jest nadzwyczaj ważny. Liczni eksperci uważają, że są one nawet kluczowym – obok, rzecz jasna, kasku – elementem motocyklowego wyposażenia. Podczas wypadku ludzie bezwiednie wyciągają przed siebie ramiona, tym samym to one przyjmują większość energii uderzenia. Rękawice na motor muszą zatem chronić dłonie, ale równocześnie powinny umożliwić im optymalny zakres ruchu podczas jazdy. Ich dobór nie jest zatem łatwym tematem. O czym warto pamiętać przy ich zakupie? Jak wybrać typ, który będzie adekwatny do panujących aktualnie warunków?

Sportowe, enduro, turystyczne – rodzaje rękawic motocyklowych

Wybierając rękawice na motor, warto pomyśleć uprzednio o tym, w jakich sytuacjach będziemy je wykorzystywać. Jest parę rodzajów rękawic na motor. Rękawice sportowe przystosowane są przede wszystkim do wymogów kierowców kochających szybką jazdę. Jeśli jednakże przedkładamy bardziej opanowany styl jazdy, powinniśmy postawić na rękawice turystyczne albo miejskie (te pierwsze zostały zaprojektowane w ten sposób, żeby zapewnić wysoką wygodę w czasie długich tras). Motocykliści jeżdżący poza szlakiem, powinni natomiast postawić na rękawice cross/enduro, które dedykowane są do nie za szybkiej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie powinny być używane do poruszania się po asfalcie. Oprócz tego całkiem odrębnym rodzajem rękawic są przeciwdeszczowe rękawice na motor, które gwarantują komfort oraz ochronę dłoni w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Rękawice motocyklowe – miej na uwadze, z czego są wykonane

Wybierając rękawice na motor warto koniecznie mieć na uwadze to, z jakich materiałów zostały one uszyte. Zalecamy te uszyte ze skóry – przeważnie koziej, kangurzej bądź bydlęcej, a również te wzmocnione elementami z kevlaru oraz pozostałymi tkaninami o zwiększonej wytrzymałości. Zalecamy też wyposażyć się w użyteczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi na przykład wkładki, które umożliwią wygodną jazdę też zimą.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]