Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Jeśli chcesz nabyć kaski jeździeckie, powinieneś odwiedzić ten adres

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, przez znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można kupić 2 typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować stosownymi atestami, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]