Maseczka jednorazowa – charakterystyka

Jeśli chcesz kupić maski ochronne, koniecznie sprawdź www.vitberg.com/firma/sklep/

W 2020 r. na cały świat padł strach wywołany ekspresowo rozprzestrzeniającą się nową chorobą COVID-19, która roznosi się drogą kropelkową. W przeciągu kilku tygodni zwiększył się tym samym popyt na rozmaite produkty ochronne, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego warto stosować maseczkę jednorazową?

Obok żelu antybakteryjnego, jednorazowe maseczki są teraz najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony osobistej, niezbędnym przede wszystkim pracownikom służby zdrowia, ale też pospolitemu obywatelowi. Są nie do zastąpienia w trakcie drogi do pracy oraz wizyt w aptece, sklepie, a więc zawsze tam, gdzie spotyka się większą grupę nieznanych nam osób. Dlaczego warto je nosić? Maska jednorazowa zakrywa usta i nos, tym samym redukuje groźbę przeniknięcia patogenów do śluzówki. Powszechnie mówi się, iż muszą zakładać ją w głównej mierze ludzie chorzy, niemniej jednak dla osób zdrowych także są one posiłkową barierą zabezpieczającą przed ewentualnym kontaktem z wirusami i zarazkami, które może przenosić osoba zarażona, nie okazująca jeszcze symptomów infekcji.

Maska jednorazowa – uszyć ją samemu czy zamówić u producenta?

Prowizoryczną maskę jednorazową można zrobić samodzielnie, jednak najlepiej nabyć taką, wyprodukowaną z materiałów filtrujących stosowanych w medycynie. Maseczki ochronne szyte w zakładach wyróżniają się również lepszą wytrzymałością i jakością. Ważnym elementem takich maseczek są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Mają one również wysoką gramaturę. Nawet jeżeli na krótkie wypady do sklepu zdecydujemy się ubrać maseczkę jednorazową i tak wybierzmy taką, która nie powoduje podrażnienia skóry i jest wygodna. Po wykorzystaniu maski stosujmy się do zaleceń producenta, aby odpowiednio ją zutylizować.

Nasze dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]