Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Kup lampę solną.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po świecie, a nieraz kupujemy tak po prostu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Z rzadka aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – zazwyczaj służą jako zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne pięknie wyglądają i bez problemu dostosujemy je do aranżacji domu, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma brył kamiennych o takim samym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się naturalną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, np. sześcianu lub piramidy.

Lampy solne a wytwarzanie ujemnych jonów

Wiele osób sądzi, że lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania anionów, równoważących te produkowane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi ludziom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest przyjemny i uspokajający, toteż poleca się używanie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność lub stres, ponieważ z ich pomocą można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a duże bloki z soli stosuje się w gastronomii oraz aranżacji domów.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]