Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu – to możliwe!

Nawet rezydentom niedużych polskich miast doskwiera problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej tej części. Brak przepisów dotyczących instalacji grzewczych i mandatów za utylizację w kominkach szkodliwych surowców (jak m.in. produkty z gumy czy plastiku) , a także ciągnący się przez długi okres czasu brak zarządzeń dotyczących domowych instalacji grzewczych, doprowadziły do ogromnego zapylenia powietrza. Działa to negatywnie na zdrowie wszystkich Polaków. Czy można więc zadbać samemu o oczyszczanie powietrza?

Zalety posiadania urządzeń do oczyszczania powietrza

Sprawa oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie kraje wysoko uprzemysłowione powinny szybko rozwiązać, jeśli troszczą się o dobry stan zdrowia swoich mieszkańców. Będzie to z pewnością skomplikowany i długi proces. Niemniej jednak miast wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można od razu na własną rękę zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Dzięki domowym oczyszczaczom powietrza w paręnaście minut można skutecznie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 i PM2,5), jak również większości wirusów i zarazków, wywołujących często wiele schorzeń. Plusy stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza dostrzegają w szczególności osoby cierpiące z powodu alergii czy astmy, ale i ludzie zdrowi błyskawicznie odczują pozytywne oddziaływanie czystego powietrza.

Urządzenia do oczyszczania powietrza – które kupić?

Rezydenci mocno uprzemysłowionych miejscowości bądź zamieszkujący w sąsiedztwie często uczęszczanych dróg powinni posiadać oczyszczacze, które skutecznie dadzą sobie radę z dużym zapyleniem powietrza. Chodzi tutaj głównie o przefiltrowanie drobinek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W toku oczyszczania powietrza urządzenie powinno też pozbyć się z niego nie tylko drobnoustrojów, zalążków grzybów i zarazków, ale również niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych domach w mniejszym lub większym stężeniu. Kupując aparat do oczyszczania powietrza, należy sprawdzić czy ma ono liczące się certyfikaty.