Pasta do mycia rąk – usuń najtrwalsze zabrudzenia ze skóry

Chcesz zamówić pastę BHP? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Kominiarze, pracownicy warsztatów samochodowych, rzemieślnicy czy osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych – to zaledwie kilka grup zawodowych mających kontakt z substancjami, których trudno pozbyć się ze skóry. Należą do nich przede wszystkim różnego rodzaju oleje, smary, sadze, farby, a także, w nieco mniejszym stopniu, pyły i opiłki. Zatrudniający takie osoby są zobowiązani do zapewnienia im środków czystości pozwalających na usunięcie takich pobrudzeń. Najefektywniejsza jest w takim przypadku pasta do rąk.

Pasta do mycia rąk – działanie i jej skład?

Pasta do rąk różni się od innych środków czyszczących wykorzystywanych każdego dnia w naszych domach. Jako że jest używana do usuwania niezwykle trwałych zabrudzeń, powinna cechować się odpowiednimi właściwościami trącymi. To dlatego producenci past tego rodzaju dodają do nich drobinki minerałów bądź specjalnie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych, usuwających zanieczyszczenia z porów skóry. Zarówno środki myjące użyte w paście do mycia rąk, jak i substancje, które one usuwają, oddziałują drażniąco na skórę. Dobrze zatem, aby pasta zawierała dodatkowo substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia.

Pasta do mycia rąk – niezastąpiona np. w warsztatach

Jak już wspomnieliśmy, pasta BHP do rąk znajduje zastosowanie zwykle w zakładach przemysłowych, rzemieślniczych i usługowych. Rzecz jasna przyda się też w gospodarstwa domowych – okaże się niezastąpiona podczas porządków bądź w przydomowym „kąciku” majsterkowicza. W takich sytuacjach warto sięgnąć po małe opakowania pasty o wadze do kilkuset gramów. Zakłady i warsztaty do wyboru mają zaś bardziej ekonomiczne opakowania mieszczące od 10 do 30 kg preparatu.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]