Rodzaje butów do jazdy konnej

Szukasz butów jeździeckich? Wejdź na horse-trade.pl.

Jeździectwo z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Naturalnie nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeśli zna się spore zalety tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, wzmocnienie wszystkich mięśni, jak również trening dobrej postawy. Poza tym ma zbawienny wpływ na samopoczucie: podnosi poczucie odpowiedzialności, wspiera zacieśnianie bliskich relacji oraz redukuje stres. Jedak aby całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, musimy dobrze wybrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety a może oficerki?

Rozróżnia się 2 główne typy butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze są o wiele krótsze – sięgają tylko za kostkę. Oficerki to natomiast buty niezmiernie wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym gwarantują osłonę większej powierzchni nogi, redukując zagrożenie powstawania zadrapań czy sińców. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jednak decydując się na ich kupno, warto nie zapominać o tym, aby wyekwipować się też w osłonę na nogi – czapsy lub sztylpy.

Z czego szyje się buty do jazdy konnej?

Podczas wyboru butów do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wykonane. Na rynku znajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej rozmaitych imitacji. Skóra jest bez wątpienia bardziej kosztowna, ale warto się na nią zdecydować ze względu na zwiększoną wytrzymałość i możliwość dostosowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Zalecane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej przybiera docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, jakkolwiek jej walorem jest niska cena.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]