Różnice między bluzami lifestyle i bluzami sportowymi

Chcesz zamówić bluzy Hummel? Zobacz tu.

Każdy kto codziennie trenuje niewątpliwie ma świadomość, że jedynie stosowna odzież sportowa pozwala na taką aktywność w zupełnym komforcie. Szukając zestawu na treningi, szczególnie tych na świeżym powietrzu, jak jazda na rolkach, biegi na orientację czy gra w tenisa, nie zapominajmy o zamówieniu bluz sportowych.

Bluzy sportowe – wytrzymałość i świetne odparowanie wody

Modele bluz z zamkiem błyskawicznym, kapturem i bez nich od lat są już normalnym elementem codziennej odzieży. Przestały nawet zaskakiwać w miejscach pracy, gdzie przedtem obowiązywał rygorystyczny dress code. Bluzy traktowane są jako ubranie typu lifestyle, ponieważ są wygodne i nie krępują ruchów, a szycie ich z grubszych materiałów powoduje, że to doskonałe odzienie wierzchnie na wiosnę i jesień. Bluzy sportowe, aczkolwiek posiadają dość podobny fason, nieco różnią się od bluz casual. Te ostatnie zwykle produkowane są w 100% z bawełny czy też bawełny z drobną domieszką m.in. elastyny. Bluzy sportowe z kolei często produkowane są wyłącznie z poliestru. Jest to niezmiernie wytrzymała tkanina syntetyczna, która nie rozciąga się zbyt szybko i jest mniej podatna na przetarcia. To dlatego jest wybierana do wytwarzania z niej strojów sportowych, które muszą wytrzymać duże przeciążenia działające na nie w trakcie intensywnych ćwiczeń. Ponadto poliester bardzo dobrze odparowuje wilgoć, wobec tego ćwiczący nie spędza kilku godzin w przemokłych od potu ubraniach.

Bluzy sportowe kupuj w sklepach współpracujących z renomowanymi markami

Wybierajmy przede wszystkim ubrania od uznanych producentów. Oczywiście, należy wobec tego przygotować się na wyższy koszt takiej bluzy, ale w zamian dostajemy wysokiej klasy produkt z dobrych tkanin, który zapewne będziemy używać dłużej. Jeśli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma swoje specjalne przeznaczenie, nie powinno się ubierać zamiast niej uniwersalnej odzieży, np. bluzy bramkarskie posiadają dodatkowe zabezpieczenia na łokciach, które chronią zawodnika podczas wykonywania parad, z kolei bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz chroniący przed wiatrem. By być pewnym, że dostajemy oryginalny produkt, wybierajmy sklepy firmowe czy też prowadzone przez oficjalnych dystrybutorów, które dysponują obszerną ofertą bluz sportowych damskich, męskich i dziecięcych.

Nasze dane:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]