Środki do ochrony drewna – bejca, ług i woski do drewna

Jeśli chcesz nabyć wosk do podłóg, skieruj się tu.

Środki do ochrony drewna to produkty stosowane zarówno w przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego warto ochronić nimi meble?

Środki do ochrony drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często stosowany do wyrobu mebli oraz elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne na rynku środki do ochrony drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei preparaty stosowane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im wspaniały blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Starannie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że podłoga jest w wyższym stopniu odporna na zniszczenia i eksploatację. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane we właściwy sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]