Szybka kawa wysokiej jakości – kapsułki do ekspresu

Więcej o kawie w kapsułkach na cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy równie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie sporządzoną wybieramy się na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. Współcześnie do większości popularnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Nasze dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]