Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Tu odnajdziesz pełną ofertę kursu górskiego.

Góry są niesamowite, ale również niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a szczególnie w okresie, gdy urlopowicze tysiącami odwiedzają popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia porwały się na wycieczkę trasą powyżej ich możliwości. Wobec tego tym, którzy kochają góry i chcieliby przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka na łonie natury w niewielkich grupach

Najlepszą drogą, żeby nabyć niezbędną wiedzę jest odbycie wszechstronnego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które są potrzebne w razie rozmaitych nieszczęśliwych wypadków. Kurs omawia także reguły właściwego postępowania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w małych grupach, które na ogół nie przekraczają 5-6 osób. Skutkiem tego przyswajanie nowych umiejętności odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni sprawnie opanować pełną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]