Tenis dla dzieci

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta tenisa dla dzieci Kraków, zajrzyj na https://www.teniskrakow.pl/treningi/.

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, ale nie wszystkie dzieci lubią zajęcia sportowe. Należałoby zastanowić się nad ciekawym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Zajęcia można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest właściwy zestaw. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna aktywność fizyczna, ale do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej wątpliwości. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią dobór właściwej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada ważne cechy i parametry i na ich bazie dostosowujemy ją do umiejętności. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że dorośli kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni zmieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do zawierania znajomości, poznawania różnych stylów gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnych lekcji najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy chcą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie taktykę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasze dane:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]