Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak korzystnej oferty wyprawy w Alpy!

Entuzjaści gór, którzy znają już z każdej strony wszelkie trasy w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach i w Sudetach, ostatecznie zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Liczni z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się kilka państw, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc, określany także mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Ale nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające szczyty, o których zdobyciu marzą alpiniści z całego świata, to przykładowo Liskamm – 4527 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m. , jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Piz Badile lub szczyty grani Grandes Jorasses. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wybierz te prowadzone w małych grupach

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest kilka intrygujących propozycji adresowanych do pasjonatów gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już stosowne umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się wystarczającą wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wyprawy na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, których interesuje zwłaszcza część szkoleniowa, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka fundamentów prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Największym plusem tych wypraw jest to, że odbywają się w niewielkich, zwykle kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę instruktorów.

Z zawodowymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie pamiętnym przeżyciem, niosącym radość z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]