Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Wyprawy - w tym miejscu znajdziesz pełną ofertę.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności szlaków sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte trudności mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele

Ogromnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i wysokie koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy organizują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]