Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Wycieczka Kilimandżaro - poznaj korzystną ofertę.

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja licznych globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Silnych przeżyć z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Podróżników przyciągają w głównej mierze kurczące się już lodowce, możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również niesamowite krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Uhuru oraz Shira – trzy góry będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga odpowiedniego przygotowania – ze względu na sporą wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny cechować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 8 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy powinno się też zaopatrzyć się w leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]