Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Wyprawy trekkingowe - na tej stronie dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Wyprawy w góry mogą przybierać rozmaite postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak za niejednokrotnie ogromny nakład pracy dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wyróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz minimum minimalnej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla uczestników z wysoką sprawnością, znajomością specyfiki wysokich gór i umiejących używać sprzęt, a także nieobawiających się niekomfortowych warunków biwakowania podczas wielodniowej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu obcowania z naturą najbardziej cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużą popularnością cieszą się Alpy, Karpaty Wschodnie, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił podczas wyprawy w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]