Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Oferta wyprawy w Himalaje w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć także o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Przyczyną komplikacji bywa także samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Lhotse lub Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum bądź Himalajach w Himalaje albo Karakorum rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]