Najlepszy hosting dla WordPress? Wybierz dyski SSD i bezpieczeństwo danych

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, XOOPS, eZ publish), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, ponieważ w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet początkujący internauta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy mają umiejętności postawią na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Dlaczego WordpPress jest tak popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył zwłaszcza jako oprogramowanie, na którym bez trudności i szybko można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnimi czasy także sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale zwłaszcza podmiotom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm, a także administratorom portali społecznościowych. Fundamentalną zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość stosowania tysięcy szablonów, które pozwalają szybko modyfikować wizerunek strony, oraz dostęp do równie dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu backupu, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, tworzeniu formularzy oraz śledzeniu statystyk odwiedzin strony. Należy podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia ogromną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również regularne aktualizacje systemu likwidujące luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać hosting dla WordPress?

Poszukując hostingu strony na WordPress trzeba powierzyć go dostawcy, który posiada odrębna usługę dla tego CMS. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez ograniczenia transferu. Należy zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress wykorzystuje szybkie i efektywne dyski SSD, regularnie tworzy kopie zapasowe danych, gwarantuje bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii świadczy całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest także możliwość kupna i założenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do monitoringu działania serwera czy możliwość dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o transparentny i rozważny cennik.